Toen Martijn Jansen afgelopen zomer op het terras zat met zijn vrouw, ontstond het gesprek dat uiteindelijk leidde tot een opvallende carrièreswitch. Na twaalf jaar HR-werk binnen VolkerWessels regio Zuid besloot hij begin 2025 het roer om te gooien. Zijn nieuwe functie? Een combinatie van mobiliteitsbeleid, het inleendossier én topsport. “Het klinkt misschien als een bijzondere mix, maar voor mij draait het allemaal om hetzelfde: mensen in beweging brengen, in hun werk en in hun ontwikkeling.”
03 jul 2025
Drie totaal verschillende werkvelden, maar toch met een duidelijke rode draad: “Uiteindelijk gaat het altijd om verbinding en mensen in beweging brengen. Letterlijk en figuurlijk.”
Die focus op verbinding loopt als een rode draad door Martijns loopbaan. Hij startte ooit in een HR-rol bij een bouwbedrijf in Brabant, maakte daar groei én reorganisaties mee en stapte in 2013 over naar VolkerWessels. De projectmatige werkwijze bij deze bedrijven past Martijn goed. “Ik hou ervan om dingen van A tot Z op te zetten, met een duidelijke kop en staart,” vertelt hij. “Ik zie graag iets ontstaan of groeien en samen met een team zorg ik dat het ook écht afgerond wordt. Daar breng je organisaties verder mee.”
Het is een principe dat Martijn dagelijks in de praktijk brengt: eerst de relatie, dan de inhoud. “Ik vertel mezelf iedere dag: de relatie is altijd belangrijker dan het individuele belang. Zeker in ons werk. Ook als dat betekent dat je soms een lastig gesprek uitstelt of iemand toch nog even belt zonder directe aanleiding. HR gaat over mensen. Dan moet je durven investeren in contact.”
Dat doet hij het liefst met oprechte nieuwsgierigheid. “Misschien klinkt het gek, maar ik wil graag weten waar iemand blij van wordt, ook buiten het werk om. Niet alleen omdat dat handig is in een gesprek over ontwikkeling, maar ook omdat je dan pas echt verschil kunt maken. We hebben zoveel potentieel binnen de organisatie,” zegt Martijn. “Juist door mensen kansen te geven en intern te laten groeien, haal je er meer uit. Vergelijkbaar met hoe ik zelf deze nieuwe rol kreeg. Dat gun ik anderen ook.”
Een mooi voorbeeld van zijn verbindende aanpak, die verder gaat dan VolkerWessels, is het initiatief Bouwteam Breda, dat Martijn enkele jaren geleden met een team heeft opgezet. “Bouwteam Breda is een samenwerkingsverband van zo’n veertig organisaties uit de regio. Van bouwbedrijven en gemeenten tot architectenbureaus, woningcorporaties en onderwijsinstellingen met één gemeenschappelijk doel: zorgen voor meer én betere instroom in de bouwsector.
Het project is succesvol, maar voor Martijn gaat het verder dan dat. “Docenten weten ons beter te vinden, studenten blijven vaker hangen in de sector. En werkgevers hebben meer grip op wat er nodig is. Alleen ga je sneller, samen kom je verder, dat zie je hier in de praktijk.”
“Het VolkerWessels Cycling Team bestaat uit twee professionele wielerploegen, heren en dames, inclusief een ondersteunende staf,” vertelt Martijn. “Zij zochten naar meer interne structuur om hoge ambities waar te maken. Dus ik verlaat gedeeltelijk de bouw en de topsport komt ervoor terug.”
Zijn overstap naar de begeleiding van het Cycling Team lijkt een vreemde keuze, maar Martijn ziet vooral de overeenkomsten. “Ook daar draait het om ontwikkeling. Je werkt met jonge talenten, mensen met drive en ambitie. Die willen vooruit. En het is aan ons om de juiste randvoorwaarden te scheppen, zodat zij kunnen groeien. Ik ben er nu al trots op dat ik daar onderdeel van mag zijn.”
Stel jouw vraag aan een van onze adviseurs. We helpen je graag verder!
Bel 088 448 70 00 of plan een adviesgesprek.