Zorg voor mensen met ernstige meervoudige beperkingen

PAO-cursussen Gehandicaptenzorg

leergang voor gedragswetenschappers

(ZMEB)

  • Kennis over de meest recente wetenschappelijke ontwikkelingen
  • Praktijkgerichte inzichten over diagnostiek, begeleiding, behandeling
  • Speciale aandacht voor de vroege ontwikkeling
prijs:
€ 1.975,00 vrij van BTW, inclusief reader, koffie en thee, exclusief lunch en boek.
incompany:
Deze cursus kan GITP PAO ook incompany voor u verzorgen. Bij volledige bezetting kost dit € 1280,00 per deelnemer. Lees meer
voor wie:

Psychologen en orthopedagogen die werken in de zorg voor mensen met EMB.

groepsomvang:

maximaal 15 deelnemers

data/locatie:
3-9, 17-9, 1-10, 8-10, 29-10, 12-11, 26-11, 10-12-2012. Maandag 10.00-17.00 uur. Regardz Meeting Center De Eenhoorn Amersfoort
accreditaties:
Inhoud

Mensen met ernstige meervoudige beperkingen (EMB) vormen een heterogene groep, qua mogelijkheden, belemmeringen en behoeften. Mede hierdoor is het niet eenvoudig om de zorg en begeleiding vorm te geven. Ideeën, instrumenten en methoden die voor andere groepen bruikbaar zijn, zijn bij deze groep vaak niet direct toepasbaar.
Gedragswetenschappers in een EMB-setting zijn in belangrijke mate verantwoordelijk voor het geven van vorm en inhoud aan zorg en begeleiding. In de universitaire opleidingen wordt geen of nauwelijks aandacht besteed aan de problematiek van mensen met EMB.

Door deel te nemen aan deze leergang kunt u zich als gedragswetenschapper specialiseren op dit gebied. De leergang heeft een brede opzet en richt zich op alle aspecten van de zorg voor mensen met EMB waarmee u te maken krijgt. U brengt verdieping aan door steeds de verbinding te leggen met de casussen die u zelf inbrengt. In de leergang besteden we speciale aandacht aan het belang van de vroege ontwikkeling in relatie tot meervoudige beperkingen.

In samenwerking met het EMG-Platform (www.emgplatform.nl) organiseert GITP PAO niet alleen deze leergang maar ook de post-hbo-opleiding voor begeleiders en leerkrachten die werken met kinderen of volwassenen met EMB.

Doel

Na afloop van deze leergang:
  • hebt u kennis verworven over actuele inzichten en visies op de zorg, communicatie, diagnostiek, begeleiding en behandeling van deze doelgroep
  • hebt u kennis verworven over basale ontwikkeling en neuropsychologische aspecten
  • hebt u inzichten en vaardigheden ontwikkeld voor de diagnostiek, begeleiding en behandeling van mensen met EMB

Programma

Dag 1 Vroege ontwikkeling, informatieverwerking en problemen. De ervaringsordening van Timmers-Huigens vormt hierbij een belangrijk kader.
Dag 2 Neuropsychologie en meervoudige beperkingen.
Dag 3 Alertheid en de werking van de zintuigen. Uitgebreide aandacht voor het belang van alertheid en het reguleren hiervan. Hoe kun je alertheidsproblemen aanpakken?
Dag 4 Contact en communicatie. Op welke wijze geef je adequaat vorm aan het contact en de communicatie? Hoe stimuleer je het contact en de communicatie?
Dag 5. Leren en ervaren. Wat kunnen mensen met EMB leren? Wat is het belang van het opdoen van zintuiglijke ervaringen? Wat en hoe leren mensen met EMB hiervan? Wat betekent dit voor de omgang, de activiteiten en de omgeving?
Dag 7 Ochtend: Medische aspecten die een rol spelen bij het ondersteunen van mensen met EMB.
Middag: Vervolg neuropsychologie.
Dag 8 Ochtend: Ouders. Wat is de impact op het gezin? Hoe werk je samen met ouders?
Middag: De huidige stand van zaken op het terrein van (internationaal) wetenschappelijk onderzoek.

Werkwijze

Kennisoverdracht door de docenten, ondersteund door literatuurstudie is een belangrijke werkvorm in deze leergang. Een en ander illustreren we aan de hand van casussen die deels door uzelf worden ingebracht. U bent actief betrokken bij de leergang, onder meer door het toepassen van de stof in uw eigen werksituatie. U moet rekenen op circa zes uur huiswerk (literatuurstudie en opdrachten) per bijeenkomst.

Literatuur
  • Blokhuis, A. & Kooten, N. van (2011), Je luistert wel maar je hoort me niet. Over communicatie met mensen met een verstandelijke beperking. Antwerpen: Garant, ISBN 9789044126372.
  • Maes, B., Vlaskamp, C., Penne, A. (red) (2011), Ondersteuning van mensen met ernstige meervoudige beperkingen. Leuven:  Acco. ISBN 9789033482045.
Tijdens de leergang dient u over deze boeken te beschikken. Bij aanvang van de leergang ontvangt u een reader met aanvullende literatuur.

Certificaat

De toetsing gebeurt aan de hand van een viertal huiswerkopdrachten die worden beoordeeld door de hoofddocent.
U ontvangt een GITP PAO-certificaat op basis van voldoende toetsresultaat, aanwezigheid (minimaal 75%) en actieve deelname. Voor een certificaat met accreditatie geldt een norm van minimaal 90% aanwezigheid.
Accreditaties: 
  • registratie NVO Orthopedagoog-Generalist: 42 uur waarvan 24 uur diagnostiek/indicatiestelling, 12 uur behandeling en 6 uur overige taken. 
  • herregistratie NVO Orthopedagoog-Generalist: 42 uur

Reviews

Schrijf ook een review

1. Wat schrijf je in een review?

Je eigen mening. We willen graag weten wat je van de training vindt. Voldoet de training aan je verwachtingen? Wat is goed? Wat kan beter?

2. Wat schrijf je niet in je review?

  • adressen en telefoonnummers;
  • e-mailadressen;
  • godslastering, scheldwoorden, grove opmerkingen of kwetsend commentaar;
  • links naar andere websites;
  • HTML-codes;
  • promoties, acties, events en dergelijke;

3. Waar moet je rekening mee houden?

  • review-teksten moeten minstens 70 tekens bevatten.
  • als je beoordeling niet overeenkomt met bovenstaande voorwaarden, hebben we het recht deze niet te plaatsen of te verwijderen.
(deze wordt niet gepubliceerd)
Ververs afbeelding

Geen reviews gevonden


Incompany cursussen

Alle cursussen op deze site kunnen in principe ook incompany worden verzorgd: voor een groep deelnemers van uw organisatie.
Andere onderwerpen en maatwerkprogramma's zijn mogelijk. 

Lees meer over de voordelen van incompany cursussen
Contact

GITP-PAO
Stationsstraat 29
5038 EC Tilburg
telefoon 013 5355825
fax 013 5427795
e-mail pao@gitp.nl